• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Prof Dr Cem Turan kimdir?

İLETİŞİM ve ADRES:

0216 386 37 50 
0543 386 37 50

KÜÇÜKBAKKALKÖY MAH, EFE SOK, NO:6

ATAŞEHİR İSTANBUL 

 Prof Dr Cem Turan 

 Prof. Dr. M. Cem Turan

Ankara Mustafa Kemal Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Tıp  Fakültesini bitirdi. Ankara ZTB    Kadın Hastanesinde ihtisasını tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. 

Ekim 1996’da Doçent, Aralık 1998’de Klinik Şefi, 2009’da Profesör unvanını kazandı. 1998’de Üremeye Yardımcı Yöntemler (Tüp Bebek) Sertifikasını alarak Tüp Bebek Uzmanı oldu. 2011 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında; Yan dal (Üst ihtisas) alanlarının kabul edilmesinden sonra, Perinatoloji Uzmanı (Yüksek Riskli Gebelikler Uzmanı ) ve Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı (Kanser Cerrahisi Uzmanı) olmaya hak kazandı.

1998-2012 yılları arasında İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğunluklu olarak tüp bebek, yüksek riskli gebelikler, kanser ve ürojinekolojik cerrahi (idrar kaçırma ve organ -mesane, rahim- sarkmaları) dalında klinik şefi olarak çalıştı. 

Alanıyla ilgili çok sayıda yurtiçi ve yurt dışı bilimsel toplantılara katılmış ve konuşmacı olarak bulunmuştur. Uluslararası dergilerde yayınlanmış 50’den fazla, ulusal dergilerde yayınlanmış 150’den fazla makalesi bulunmaktadır. Bu makalelere; uluslararası bilim atıf indeksine kayıtlı dergilerde ve uluslararası saygın Kadın-Doğum kitaplarında 1400’den fazla atıfta bulunulmuştur.

 Dr Cem Turan

Hava Durumu
Saat