• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Lazer ile Genital Bölgede Renk Açma Tedavisi

İLETİŞİM ve ADRES:

0216 386 37 50 
0543 386 37 50

KÜÇÜKBAKKALKÖY MAH, EFE SOK, NO:6

ATAŞEHİR İSTANBUL

LAZERLE GENİTAL BÖLGEDE RENK AÇMA, BEYAZLATMA VEYA AĞARTMA İŞLEMİ

 

Dış genital bölgede lazerle renk açma işlemi (labial, genital, vulvar whitening) sırasında aynı zamanda dış genital bölge yani vulva cildi de sıkılaştırılmış (vulvar tightening, vulvar sıkılaştırma) olur.

 

Genital bölge rengi niçin koyulaşır?

Genital bölge değişik sebeplerden dolayı zaman içinde daha esmer renk alıp, koyu kahverengi veya hatta siyah bir renk alabilir. Gebelik sırasında yoğun olarak salgılanan estrojen ve progesteron hormonları nedeniyle vulva denilen dış genital bölge ki, bu bölge büyük dudaklar (labia majör) ve küçük dudakları (labia minör) da içerir. İşte bu dış genital bölgede renkte koyulaşma olabilir. Bu koyu kahverengi bazen hatta siyah renk değişikliği gebelikten başka hormon, doğum kontrol hapı kullanımı ve bazı cilt hastalıklarında da belirgin hale gelebilir. Ayrıca genetik olarak da bazı kadınlarda renk koyulaşması daha belirgin olabilir. Gereğinden fazla ve sıcak ağda yapılması, menopoz ve yaşlanma, epilasyon, fazla güneşlenme de koyu renk değişimini arttırmaktadır.

 

 

Genital bölgenin renginin koyulaşması ne gibi problemlere yol açabilir?

Genital bölgede koyu renk değişimi olması esasında fiziksel sağlık açısından herhangi bir soruna neden olmaz. Ancak bazı kadınlarda bu durum psikolojik sorunlara ve cinsel yaşamda problemlere sebebiyet verebilir. Bu da cinsel haz ve doyumda problemlere yol açabilir.

Lazerle genital bölgede renk açma, beyazlatma, ağartma işlemi nasıl yapılır?


Lazerle renk açma işlemi yaklaşık olarak 20 dakika sürer. İşlemden önce genital bölgeye lokal anestezik krem sürülmesi ağrı ve rahatsızlık hissini hemen hemen tamamen yok eder.  İşlem sırasında özellikle kliniğimizde de kullandığımız fraksiyonel CO2 (karbondioksit) lazer ışınları genital bölge derisindeki dermis tabakasında bulunan ve koyu renk değişimine neden olan melanin pigmenti içeren melanosit hücreleri yok edilmekte böylece genital beyazlatma sağlanmaktadır. 

Lazerle genital bölgede renk açma işlemi için çoğu vakada tek seans yeterli olmaktadır. Nadiren birden fazla uygulama gerekebilir. İşlemden sonra genital bölgede hafif yanma hissi olabilir, ama çoğu kişi günlük hayatına ve işine devam edebilir. 

 

Fraksiyonel lazerler; cilt kırışıklıkları, sivilce izleri için yüz bölgesinde ve hamilelik çatlakları için karın bölgesinde de uygulanabilmekte ve oldukça tatminkar sonuçlar elde edilmektedir. 

Lazerle genital bölgede renk açma, beyazlatma, ağartma işlemi sonrası iyileşme süreci nasıldır? Cinsel yaşama ne kadar zaman süre sonra izin verilir? 

 

İşlem sonrasında önerilen kremlerin kullanılması gerekir. İşlem yapılan bölgede şişlik, ödem, kızarıklık, su toplanması ve daha sonra renkte hafif koyulaşma olabilir. Bunların sonucunda deri kendiliğinden soyulup, döküldükten sonra, bu dökülen kısmın altından sağlıklı, dolgun, canlı, açık renkli, parlak deri dokusu ortaya çıkar. Yeni ortaya çıkan deri dokusunda iyileşme 7-10 gün içinde tamamlanır. 7-10 gün sonra şişlik, ödem kızarıklık tamamen iyileşmiş ise cinsel ilişkiye izin verilebilir. 

Lazerle genital bölgede renk açma, beyazlatma, ağartma işleminin herhangi bir zararı ve riski var mıdır?

Lazer ışınlarının derideki derinlemesine etkisi azami 3 mm kadardır.  Bu nedenle tecrübeli ellerde yapılırsa, herhangi bir zarar ve risk oluşması beklenmez.

 

Lazerle genital bölgede renk açma, beyazlatma, ağartma işlemi yapılırken başka işlemler de yapılabilir mi?

Lazerle genital bölge renk açma işleminin yanı sıra genital dolgunluğu sağlayacak şekilde, genital sıkılaştırma ve lazerle iç dudakların küçültülmesi (lazer labioplasti) işlemi de yapılabilir. Aynı zamanda vajinal lazer uygulaması ile vajinal rejuvenasyon ve  lazerle idrar kaçırma tedavisi de yapılabilir. 

Gelen sorular: Lazerle genital bölgede renk açma işlemi başarılı olur mu?, Lazerle genital bölge renk açma işleminin riskleri var mı?

 

Hava Durumu
Saat