• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Himenoplasti (Kızlık zarı onarımı)

 himenoplasti kızlık zarı dikilmesi

Himenoplasti (Himenoplasti)

Himen dikilme işlemine himenoplasti denir. Gerçekte bozulmuş olan kızlık zarının tam olarak eski yapısına dönüştürülmesi imkansızdır. Nazik ve hassas yapıda olan kızlık zarına atılan dikişler, vajina ve himen çevresinde normal şartlar halinde de var olan mikroorganizmalar nedeniyle tam olarak etkili olamaz. Kızlık zarı tekrar orijinal haline gelmese bile vajinadan alınan doku parçaları değişik cerrahi tekniklerle cinsel ilişki sırasında kanayabilecek yeni bir doku oluşturulabilir.


Kızlık zarı onarımı iki şekilde olmaktadır.

1- Evlilikten birkaç gün önce dikiş atılarak yapılan daraltma bir himenoplasti yöntemidir.

2- Diğer yöntem doku kaydırma tekniği ile yapılır. Bunda vajinadan doku parçası alınarak yama şeklinde himene tutturulur. Bu teknikle himenoplasti evlilikten 1 yıl önce de yapılabilir. Her iki teknik de bölgesel uyuşturma veya genel anestezi ile yapılabilir. 


Himenektomi nedir?

Nadir bir durum olmakla birlikte himenin normalden oldukça kalın ve ortasındaki açıklığın çok küçük olduğu durumlarda cinsel ilişki çok ağrılı olabilir. Bu durumda himenektomi operasyonuyla kızlık zarı cerrahi olarak kesilerek problem çözülebilir.

Gelen sorular: Himenoplasti kızlık zarı dikimi onarılması nasıl yapılır?, Himenoplasti işleminden sonra ağrı olur mu?, Kızlık zarının çok kalın ve etli olması durumunda himenektomi yapmak çözüm olabilir mi?Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 35° 21°
Saat