• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

G noktası büyütme

İLETİŞİM ve ADRES:

0216 386 37 50 
0543 386 37 50

KÜÇÜKBAKKALKÖY MAH, EFE SOK, NO:6

ATAŞEHİR İSTANBUL

G noktası büyütme işlemi, Orgazm Aşısı:  ( G shot, G shot amplification, G spot augmentation):  

 g spot

 

Kadınların önemli bir kısmında cinsellikte en hassas bölge klitoristir ve en etkili orgazm bu bölgenin uyarılmasıyla olur. Kadınlarda cinsellikte önemli olan diğer bölgeler memeler, meme uçları, labiumlar (iç ve dış dudaklar) ve vajinadır. Klitoris dış kısımda yer alan ve yüzeyel temas ile orgazmı sağlayan erojen bir alandır. Klitoris cinsel birleşme esnasında erkekte peniste olduğu gibi kanla dolarak şişer ve sertleşir.  Klitoris içeriğinde çok fazla sinir dokusu bulunduğundan çok duyarlıdır. Klitorisin kanlanmasının artması ile oluşan orgazm klitoral orgazmdır. Kendi kendine tatmin yani mastürbasyonla oluşan orgazm da aslında klitoral orgazmdır. 

Vajinada ise en duyarlı bölge G (G spot, G shot) noktasıdır. Kadınların çoğunda vajinanın diğer bölümlerine göre daha fazla zevk alınan bölgedir. Her ne kadar G noktası dense de, bu bölge noktadan daha büyük bir alan olup, ortalama 2 cm kadardır. Klitoral orgazmdan farklı olarak, vajinal – koital orgazm ise daha çok G noktası ile ilişkilidir. Bu bölge erkekte prostat bezine karşılık gelen ve vajinada salgıların üretilmesini sağlayan skene bezlerinin bulunduğu alana denk gelmektedir.  Bu nedenle G noktasını bir organ ya da küçük bir noktasal alan değil, bir anatomik bölge olarak tarif etmek daha doğru olacaktır. Bu bölge ilk olarak Amerikalı Dr Ernest Grafenberg tarafından 1944 yılında tarif edilmiştir. G noktasının yeri konusunda tartışmalar devam etmektedir. Çünkü G noktasının yeri kadınlar arasında değişiklik göstermektedir. Vajina ön duvarında, dış idrar deliği girişinden 1-2 cm veya  4-5 cm kadar ileride idrar torbası hizasındadır. Bu alana muayene sırasında dokunulduğunda gıdıklanma ya da ürperme hissi olur.  G noktasından cinsel birleşme sırasında PDE-5 adlı bir protein salgılanır. Bu PDE-5 denen protein salgısı orgazmı kolaylaştırır. Erkekte penis başındaki hassas noktanın kadındaki karşılığı G noktasıdır. 

 

G noktası büyütme işlemi, Orgazm Aşısı:  ( G shot, G shot amplification, G spot augmentation) ne demektir?  


 g noktası

Anorgazmi yani orgazm olamama sorununa çözüm sağlayan G shot için çoğu vakada hyaluronik asit denilen kollajen kullanılmaktadır. Nadiren bu alana yağ enjekte edilerek de g noktası büyütme işlemi yapılabilmektedir. Enjeksiyon işlemi hormon türünde bir madde içermez. Orgazm olamayan kadınlarda uygulanabileceği gibi, orgazm olduğu halde cinsel haz duygusunu arttırmak isteyen kadınlarda da uygulanabilir. 

G noktası büyütme işlemi nasıl yapılır?

G spot işlemi birkaç dakikada yapılabilen bir enjeksiyon işlemidir. Lokal anestezi denilen bölgesel uyuşturma ile yapıldığından ağrı hissedilmez. İşlem için aç kalmaya gerek yoktur. İşlemden 5-10 dakika sonra hemen klinikten ayrılıp, şehir dışına seyahat edebilirsiniz. Aynı gün veya gece cinsel ilişkiye girmekte bir sakınca olmaz. Adet kanaması döneminde yapılması tercih edilmez. Ayrıca gebelerde, idrar yollarında iltihap olanlarda, kanama problemi olanlarda ve allerjik bünyelilerde yapılmamalıdır.

 

G noktası büyütme işleminin etkinliği,avantaj ve dezavantajları nelerdir?

% 85-90 oranında etkili olan yöntemin dezavantajı bu etkinliğin zaman içinde azalmasıdır. 8-12 ay kadar etkili olan bu yöntemin tekrarlanmasında sakınca yoktur. Orgazm öğrenilen bir durum olduğu için bazı kadınlarda işlemin etkisi geçse bile vajinal – koital orgazm kolaylıkla olabilmektedir. Adet düzenine, spiral kullanımına, doğum kontrol hapı kullanımına, lazer ve diğer yöntemlerle yapılan epilasyona zararlı bir etkisi olmaz.

Gelen sorular: Kadınların cinsellikte en hassas bölgesi neresidir?, Kadında en etkili orgazm kltoris bölgesinin uyarılmasıyla mı olur?, Orgazm aşısı ile G noktası büyütme aynı şey midir?, Vajinada en duyarlı bölge G noktası mıdır?, Vajinal ve klitoral orgazm arasında ne fark vardır?, Kadındaki G noktasının erkekteki karşılığı neresidir? G noktası büyütme orgazm aşısının etkinliği ne kadar sürer?

Hava Durumu
Saat