• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Labioplasti ( İç dudakların küçültülmesi)

İLETİŞİM ve ADRES:

0216 386 37 50 
0543 386 37 50

KÜÇÜKBAKKALKÖY MAH, EFE SOK, NO:6

ATAŞEHİR İSTANBUL


LABİOPLASTİ, LABİAL REDÜKSİYON
(İÇ DUDAKLARIN KÜÇÜLTÜLMESİ)


Labioplasti; kadınlarda meme ve burun estetiğinden sonra 2. en çok yapılan operasyondur.  Vajina Estetiği  operasyonlarında ise 1. sıradadır. 

 

Genital Estetik, Labioplasti, Vajina Daraltma, İç dudakların (estetiği) küçültülmesi nedir?

 

Labioplasti ne demektir?

Dış (büyük, labium majus) ve iç (küçük, labium minus) dudakların büyüklüğü ve sarkmaları en sık rastlanan genital estetik sorunlardan biridir. Bu sorun iç dudaklarda dış dudaklara nazaran daha fazla görülmektedir. İşte bu büyüklük ve sarkmanın ameliyatla düzeltilme işlemine “labioplasti-labiaplasti” adı verilir. Küçük dudaklar (labium minus), büyük dudakların arasında ince deri kıvrımı şeklinde uzanır. Önde ortada birleşerek klitorisi bir kılıf gibi örterler. Küçük dudaklar önde daha belirginken, arkaya doğru küçülür ve belli belirsiz bir kıvrım haline gelir.

 labioplasti

Bazı kadınlarda iç dudakların dış dudaklardan dışarı sarkacak şekilde uzun ve büyük olması çoğu zaman tıbben önemli bir sorun yaratmaz, ancak aşırı nemlilik ve ıslaklığa yol açarak bazen akıntı ve kaşıntıya yol açabilir. Bu durum estetik olarak görünümü bozabilir. Doğuştan var olan, doğumdan sonra ya da aşırı kilo alıp verme sonucu da oluşabilen bu durum kadının cinsel yaşamını ve psikolojik durumunu bozabilir. Bu ameliyat evli-bekar, doğum yapmış-yapmamış herkese uygulanabilir. Bu ameliyatın kızlık zarına zarar vermesi ihtimali yoktur.

Labipolasti operasyonu nasıl yapılır?

Lokal veya genel anestezi altında, ameliyathane koşullarında küçük (iç) dudaklar olması gerektiği kadar küçültülebilir. İç dudaklar kendiliğinden eriyen dikişlerle onarıldığı için daha sonra dikiş alma işlemi gerektirmez. Sonrasında ise çoğu zaman pansuman işlemine gerek kalmadan, ameliyat bölgesine hastanın kendisi tarafından antiseptik sıvılar veya antibiyotikli pomatlar sürülmesi yeterli olmaktadır. Hasta ameliyattan sonraki gün günlük yaşantısına devam edebilir. Dikişlerin erimesi ve ameliyat yerinin iyileşmesi genellikle bir haftada tamamlanır. Yaklaşık 1 ay sonra hiçbir ameliyat izi kalmadan iyileşme sağlanmış olur.

Labipolasti'den sonra iyileşme süreci nasıldır? 

Ameliyatın üzerinden 4-6 hafta geçtikten sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Ameliyatın orgazm olmaya, gebe kalmaya ve doğum yapmaya, idrar yapmaya herhangi bir zararı veya engeli yoktur. Ameliyattan sonra iz kalmaz, ameliyat yapıldığının anlaşılması mümkün değildir. Bazen dış dudaklar (labium majus) yapısal olarak normalden uzun ve geniş olabilir. Bu durumda cinsel ilişki sırasında labiumlar gerilerek ağrıya yol açabilir. Bu durumda tedavi ve kozmetik amaçlı olarak operasyon ile labiumlar normal boyutlarına indirilebilir.

 

Genital Estetik, Labioplasti, Vajina Daraltma, İç dudakların (estetiği) küçültülmesi nedir?Gelen sorular: Labioplasti labiaplasti (iç dudakların küçültülmesi) operasyonu iç dudak yani labiumların gereksiz büyük, düzensiz ve asimetrik olduğu durumlarda mı yapılır?, Labioplasti labiaplasti (iç dudakların küçültülmesi) ameliyatında dikiş almak gerekir mi?, Labioplasti labiaplasti (iç dudakların küçültülmesi) operasyonundan ne kadar süre sonra cinsel ilişkiye izin verilir?

Hava Durumu
Saat