• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Lazer ile Labioplasti

İLETİŞİM ve ADRES:

0216 386 37 50 
0543 386 37 50

KÜÇÜKBAKKALKÖY MAH, EFE SOK, NO:6

ATAŞEHİR İSTANBUL

LAZER LABİOPLASTİ, LAZERLE LABİAL REDÜKSİYON
(LAZERLE İÇ DUDAKLARIN KÜÇÜLTÜLMESİ)

Dış (büyük, labium majus) ve iç (küçük, labium minus) dudakların normalden daha büyük ve sarkık durumda olması en sık rastlanan genital estetik sorunlar arasında yer alır.

 

Lazer labioplasti ne demektir?

İşte bu büyüklük ve sarkma sorununun ameliyatla ya da lazerle düzeltilmesi işlemine “labioplasti-labiaplasti” adı verilmektedir.
Aslında iç dudakların dış dudaklardan dışarı sarkacak şekilde uzun ve büyük olması sağlık açısından ve tıbben önemli bir soruna neden olmaz.  Ama estetik olarak problem yaratarak, kişinin psikolojisini ve cinsellikte kendine olan güvenini bozabilir. Ayrıca bu durum genital bölgenin aşırı nemli olmasına ve ıslaklığa neden olarak, o bölgede akıntı ve kaşıntıya sebebiyet verebilir. Bu durum doğuştan var olabileceği gibi, zor doğumlar sırasında ya da aşırı kilo alıp verme sonucunda da meydana gelebilir.  Lazerle yapılan labioplasti işlemi himen yani kızlık zarına zarar vermediği için bekar ve hiç ilişkiye girmemiş kişilerde de yapılabilir. 
Labioplasti ameliyatı lazer ile yapıldığında, ameliyat tekniğinde olduğu gibi fazla dikişe gerek olmadığı için estetik olarak görünüm ve iyileşme daha tatminkar olmaktadır. Lazerle labioplasti işlemi sırasında aynı zamanda genital beyazlatma işlemi de yapılabilir. 

Lazerle labiaplasti işleminden 4-5 hafta geçtikten sonra cinsel ilişkiye girmekte sakınca olmaz.

LAZERLE VULVADA SIKILAŞTIRMA: Bazen dış dudaklar (labium majus) yapısal olarak normalden uzun ve geniş olabilir ya da doğumlar veya yaşlanmaya bağlı sarkık olabilir.  Bu durumda lazer ile büyük dudaklarda sıkılaştırma işlemi yapılabilir.

Gelen sorular: Lazer labioplasti labiaplasti iç dudakların küçültülmesi ameliyat kadar etkili olur mu?

 

Hava Durumu
Saat