• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Kolporafi (Vajina Daraltma veya Genişletme Operasyonları)

İLETİŞİM ve ADRES:

0216 386 37 50 
0543 386 37 50

KÜÇÜKBAKKALKÖY MAH, EFE SOK, NO:6

ATAŞEHİR İSTANBUL

Kolporafi (Vajina Daraltma veya Genişletme Operasyonları)

 

Vajina daraltma (vajinoplasti) operasyonu nasıl yapılır? 

Vajinoplasti (vajen daraltma) operasyonuna hangi durumlarda gerek duyulur?

 

 

Vajina daraltma (vajinoplasti) operasyonu cinsel hayatı nasıl etkiler?

 

 

Vajinoplasti (vajina daraltma) operasyonundan ne kadar sonra cinsel ilişkiye girilebilir?Vajina daraltma ameliyatı vajina estetiği  operasyonlarında Labioplasti (iç dudakların küçültülmesi)   ameliyatlarından sonra 2. sırada yer alır.

 

Genital Estetik, Labioplasti, Vajina Daraltma, İç dudakların (estetiği) küçültülmesi nedir?Vajinal genişlik, çiftler arasında cinsel sorunlara yol açabilir. Yapısal olarak veya doğum sonrası oluşan doku zedelenmesi sonucunda vajinada gevşeme ve genişleme meydana gelebilir.

Vajina daraltma ya da vajina cinsel estetik ameliyatı, yaşlanma veya doğumlara bağlı olarak vajinanın gevşemesi ve genişlemesi sonucu oluşan beğenilmeyen görüntüyü düzeltmeye ve cinsel ilişkide zevk alma düzeyini ve psikolojik durumu düzeltmeye yönelik cerrahi bir uygulamadır.

Cinsel estetik ameliyatları arasında önemli bir yeri olan vajina daraltma ya da vajina yenileme operasyonunda cerrahi olarak vajina daraltılır, gevşemiş olan kaslar dikilerek daha gergin ve sıkı hale getirilir. Ameliyat bölgesel uyuşturma, sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilir. Bölgesel uyuşturma ve sedasyon anestezi ile yapıldığında hiçbir ağrı duyulmamaktadır. Birkaç gün içinde normal yaşantıya dönülebilmekte ve dokuların iyileşmesi bir haftada olmaktadır. Ameliyatta kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından dikiş alma sorunu yoktur. Cinsel yaşantı ise ancak 4-6 hafta sonra başlayabilmektedir.

 

Vajinoplasti (vajen daraltma) operasyonundan sonra vajinada yeniden genişleme olur mu?
 

 

Vajina daraltma operasyonu (vajinoplasti) yaptıranlar nelere dikkat etmeli?

 

 

Vajina daraltma (vajinoplasti) operasyonundan sonra normal doğum yapılabilir mi?Vajina genişletme operasyonlarına, daraltma operasyonlarına göre daha az gerek duyulmaktadır. Doğuştan ya da sonradan gelişen nedenlerle olan vajina darlıklarında ameliyatla genişletme yapmak mümkündür.

 

 
Gelen sorular: Vajina daraltma kolporafi ameliyatı hangi durumlarda gerekir?, Vajina daraltma kolporafi ameliyatından sonra ne kadar cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir? 

 
 
 
 
 
 
 
 
Hava Durumu
Saat